Tipy, návody, informace, …

Na této stránce nalezne různé návody z oblasti fotografování a práce s grafickými programy. Připravujeme pro vás další články, které sem budeme postupně přidávat.Stativový polštářek
Potřebujete nafotografovat detailní záběr houby a nechcete se tahat se stativem? Nebo si udělat selfie a nemáte selfie tyč? Vyrobte si stativový polštářek. Za pár korun a pár minut.
Více informací…

Tip na fotovýlet, třeba i s dětmi
Chcete jít s rodinou na výlet a přitom pořídit pár působivých fotek? Nebo vám zbývá půl dne času a chcete si provětrat fotonádobíčko? Státní zámek Lemberk je Váš správný cíl!
Více informací…

Jak na houby
Podívejte se, jak si můžete zpestřit chvilky v letním a podzimním lese. Udělejte si pár fotografií, které vyvolají pochvalné výkřiky sousedů a přátel.
Více informací…

Co je to za písmo – What the font?
Nevíte jak se jmenuje font, který se vám líbí? A znáte webovou stránku WhatTheFont?
Více informací…

Nové funkce v Adobe Illustratoru CC
Podívejte se na přehled některých nových „cloudových“ funkcí a nástojů od první verze Illustratoru CC až po verzi Illustratoru CC 2017.
Více informací…

Nové funkce ve Photoshopu CC
Podívejte se na přehled některých nových „cloudových“ funkcí a nástojů od první verze Photoshopu CC až po verzi Photoshop CC 2017.
Více informací…

Kniha Historie fotografie
Kniha Historie fotografie obsahuje tři samostatné knihy – Prvopočátky fotografie, Osobnosti fotografie I (Žurnalistika a dokument) a Osobnosti fotografie II (Portrétní a reklamní fotografie)
Více informací…

Kniha Kompozice ve fotografii
Kompozice je takové uspořádání jednotlivých prvků v obraze, kdy celek působí vyváženě a lidem se prostě a jednoduše líbí. Přečtěte si 70stránkovou publikaci, jak na to.
Více informací…

Rozlišení a velikost obrázku
Často se setkáváme s pojmy rozlišení a velikost digitálního obrázků nebo fotografie. Víte jaká je vzájemná souvislost těchto dvou důležitých parametrů, které zásadně ovlivňují kvalitu při tisku?
Více informací…

Fotografujeme s bleskem
Prakticky všem je známo, že se blesk použije pokud je málo světla, tedy v místnosti. Blesk má ale využití i za denního světla. Pojďme se na to podívat.
Více informací…

Mocný nástroj hloubka ostrosti
Hloubka ostrosti je velmi mocný nástroj pro vyšší vizuální kvalitu snímku. Věřte, že hloubka ostrosti vás bude doprovázet při pořizování každé fotografie a je jenom na vás, zda chcete mít ještě lepší fotografie ovládnutím tohoto nástroje.
Více informací…

Správná expozice – základ dobrého snímku
Správná expozice zajistí, aby nebyla fotografie přeexponovaná (příliš světlá) nebo podexponovaná (příliš tmavá) a také pomůže vyjádřit fotografický záměr. A co to ta expozice vlastně je?
Více informací…

Jaký fotoaparát je nejvhodnější
V tomto článku si povíme něco o rozdělení fotoaparátů. Možná vám to pomůže při nákupu fotografického přístroje.
Více informací…

Fotorádce – začínáme fotografovat
Jedná z nejčastějších vět fotografů začátečníků při dotazu na typ vhodného fotografického kurzu je "Já fotografovat umím, jenom nevím na co jsou tam ty čudlíky". Pojďme se na ně podívat blíž.
Více informací…

Seznam všech kurzů zde
úvodní stránka | REKVALIFIKAČNÍ KURZ | POČÍTAČOVÉ KURZY | FOTOGRAFICKÉ KURZY | FOTO ŠKOLA | LEKTOŘI | KONTAKT
Copyright © 2013 LŠF Liberec Všechna práva vyhrazena.