Domů Kurzy

Kalotypie – umění, které přežilo čas


Objevte kouzlo kalotypie, starodávné fotografické techniky, která vdechne život vašim snímkům způsobem, o kterém se vám ani nesnilo! Naučte se spojit tradiční techniky s moderní estetikou a vytvořit tak unikátní díla.Co vám workshop přinese?

Představte si, že se můžete naučit techniku, která spojuje historii, umění a osobní kreativitu do jednoho procesu. Není to jen kurz, je to cesta, na které se naučíte, jak přeměnit běžný papír na umělecké dílo. Představte si ten pocit, když držíte ve svých rukou vlastní dílo, vytvořené technikou objevenou Williamem Foxem Talbotem už v roce 1841. Během intenzivního jednodenního kurzu se naučíte vše potřebné k tomu, abyste mohli své digitální záběry proměnit v originální umělecká díla.

Co se na naučíte?

V rámci tohoto intenzivního jednodenního kurzu se naučíte nejen fascinující historii kalotypie, ale také získáte praktické dovednosti a zkušenosti s touto tradiční technikou. Od přípravy papíru až po vyvolání vašich vlastních negativů, každý krok kurzu je navržen tak, abyste prožili kouzlo fotografie a převedli své digitální záběry do ručně vytvořených uměleckých děl.

Proč si vybrat náš workshop kalotypie?

Co vás na workshopu čeká?

Den plný inspirace, učení a tvorby. Po příchodu v pracovním oděvu a krátkém úvodu se ihned pustíte do práce. Od přípravy papírů, exponování negativů, až po vyvolávání a dokončování vašich uměleckých tisků. A nejen to, na konci dne si odnesete nejen vlastnoručně vytvořená díla, ale také osvědčení o absolvování a tištěná skripta, které Vám umožní pokračovat v této technice i doma.

Co na workshop potřebujete?

Stačí vám jen pracovní oděv a 5 svých digitálních záběrů, a my se postaráme o zbytek. Nezapomeňte své záběry poslat minimálně 3 dny předem na adresu fotka@lsfliberec.cz (odkaz) s předmětem „kalotypie“. Nejlépe se hodí portréty, krajiny a zátiší. Záběry musí být ideálně naexponovány s bohatou kresbou (například v mracích). Nevhodné jsou celotmavé fotografie, případně fotografie s vysokým kontrastem. Vybereme ty nejlepší abyste si na konci kurzu mohli odnést 2–3 tisky.

Kolik to stojí?

2 471 Kč (s DPH 2 990 Kč) včetně materiálu a negativů, které si také odnesete. V ceně kurzu jsou tištěná skripta s možností psaní poznámek.

Kde se kurz koná?

V ateliéru LŠF Liberec (Vojtěšská 459/19, Liberec)


Dolů