Domů Kurzy

Kyanotypie – most mezi minulostí a současností


Ponořte se do historie fotografie a zjistěte, jak může kyanotypie obohatit vaše současné fotografické dovednosti. Naučte se spojit tradiční techniky s moderní estetikou a vytvořit tak unikátní díla.Co vám workshop přinese?

Objevte kouzlo kyanotypie, starodávného umění, které ožívá v každém otisku. Připojte se k našemu exkluzivnímu workshopu, který vám umožní nejen poznat, ale i osobně se dotknout jednoho z nejstarších fotografických procesů. Představte si pocit, když se vaše vlastní fotografie promění v umělecké dílo, které máte plně pod kontrolou od prvního stisku spouště po poslední tah štětcem. Získáte nejen cenné dovednosti, ale i nezapomenutelné zážitky a originální umělecká díla, která si odnesete domů.

Odhalte tajemství kyanotypie

Proč se zúčastnit workshopu Kyanotypie? Náš workshop je více než jen lekce fotografie; je to plnohodnotný zážitek, který obohatí vaši kreativitu a poskytne vám takové znalosti a dovednosti, aby vaše umění mohlo kvést i po jeho skončení. V tomto intenzivním workshopu se naučíte vše potřebné, abyste mohli svou nově získanou vášeň pro kyanotypii dále rozvíjet i v pohodlí domova.

5 přesvědčivých bodů s největšími benefity workshopu:

Jak to na workshopu chodí?

Nechte svůj pracovní týden za sebou a ponořte se do světa kyanotypie. Přijďte v sobotu ráno oblečení do starého, ale pohodlného oblečení, připraveni na den plný učení a tvoření. Po krátkém úvodu do techniky a bezpečné práci s chemiemi se pustíte do přípravy papírů a exponování vašich negativů. Po obědové pauze budete pokračovat ve vyvolávání a dokončování vašich tisků. A na konci dne, s osvědčením o absolvování a tištěnými skripty v ruce, budete připraveni přinést kyanotypii do vašeho každodenního života.

Co na workshop potřebujete?

Jednoduché – jen pracovní oděv a 5 svých digitálních záběrů, které chcete proměnit v kyanotypické umělecké tisky. Nezapomeňte je poslat minimálně 3 dny předem na adresu fotka@lsfliberec.cz (odkaz) s předmětem „modrotisk“. Nejlépe se hodí portréty, krajiny a zátiší. Záběry musí být ideálně naexponovány s bohatou kresbou (například v mracích). Nevhodné jsou celotmavé fotografie, případně fotografie s vysokým kontrastem. Připravíme z nich negativy, které budou základem vaší kreativity.

Nenechte si ujít šanci ovládnout kouzlo kyanotypie – přihlaste se ještě dnes!


Kolik to stojí?

2 471 Kč (s DPH 2 990 Kč) včetně materiálu a negativů, které si také odnesete. V ceně workshopu jsou tištěná skripta s možností psaní poznámek.

Kde se workshop koná?

V ateliéru LŠF Liberec (Vojtěšská 459/19, Liberec)


Dolů