Domů Kurzy

Fotografický „učňák“ – portrét


Jak fotit portrét? Jak naložit s přirozeným světlem, využít světla v ateliéru, jak mluvit s modelem a co ještě dokáže postprodukce? Zkuste to s námi, otevíráme tzv. učňák a skáčeme do toho s nejskloňovanější fotografickou disciplínou, portrétem. Naučíme Vás řemeslo. A připravíme na zkoušku z profesní kvalifikace Portrétní fotograf/ka

24. 01. 2024–13. 03. 2024
16:30–20:30
LiberecCo Vám kurz přinese?

Posílíte sebejistotu ve své fotografické práci a odbornosti v oboru portrétní fotografie. Naučíte se řemeslo, které stojí za dobře zvládnutým portrétem. Dokážete fotit v ateliéru i s přirozeným světlem.

Pochopíte, proč je světlo alfou a omegou nejen portrétní fotografie. Portrétní fotografie je tak trochu i psychologie. Osvojíte si základní komunikační dovednosti s modelem.

Dostanete zpětnou vazbu. Učňák je odborná škola a ze školy si člověk často odnese i stejně smýšlející přátele.

Co se na kurzu naučíte?

Co na kurz potřebujete?

Vlastní fotografický přístroj. Výhodou je stativ (můžeme zapůjčit), objektivy, případně systémový blesk.

Jak to na „učňáku“ chodí?

Čeká vás 24 hodin prezenční výuky rozdělené do 6 výukových bloků, vždy 1× týdně 4 hodiny (16.30–20.30 hodin). Vždy po dvou týdnech výuky je jeden týden volný. Součástí kurzu je i jedna on-line konzultace vašich fotografií a jedna on-line prezentace úpravy fotografií. V rámci kurzu pro vás připravíme i půldenní praktický workshop.

Jako na většině škol, i na našem učňáku budete dostávat domácí úkoly (připravit výstavní soubor na téma portrét, vytvořit autoportrét, portrét v přirozeném světle, medailon osobnosti, book modelky, …), na které dostanete zpětnou vazbu od lektora i spolužáků.

Po ukončení kurzu je možné absolvovat zkouškou před autorizovaým fotografem. Úspěšní absolventi obdrží „Osvědčení o získání profesní kvalifikace“ Portrétní fotograf/fotografka na listu se státním znakem, které má statut veřejné listiny. Zkouška není v ceně kurzovného.

Často kladené otázky

Jak se liší Fotografický učňák od kurzu Večerní fotoškola?
Večerní fotoškola vám dá základ fotografování a nahléd do různých oborů fotografie. Ti, co už ji mají za sebou tuší, že fotografie je řemeslo a až potom kreativita. Na fotografickém učňáku vás to řemeslo v oboru portrétní fotografie naučíme, a otevřeme cestu ke kreativitě.

Jak se liší Fotografický učňák od kurzu Tvůrčí fotografie –dálkové studium?
Dálkové studium se svým rozsahem i formou blíží studiu na vysoké škole. Na fotografickém učňáku věnujete svůj čas konkrétnímu oboru fotografie. Je portrétní fotografie to, v čem chcete získat jistotu a odbornost? Pojďte na učňák.

Kolik to stojí?

7 430 Kč (s DPH 8 990 Kč) (v ceně kurzu jsou tištěná skripta s možností psaní poznámek)

Je to pro vás finančně náročné? Využijte možnosti splácet bez navýšení i několik měsíců. Poslední splátky můžete uhradit i po zahájení kurzu s tím, že před kurzem musíme mít zaplaceno minimálně 70 % ceny. Splátky jsou jen mezi námi, nečeká vás žádné papírování.

Kde se kurz koná?

V učebně Liberecké školy foto•grafické (Vojtěšská 459/19, Liberec)Jinak to nejde. Při zobrazování našich stránek používáme cookie. Další informace
Dolů