Domů Kurzy

Portrétní fotografie – učňák


Jak fotit portrét? Jak naložit s přirozeným světlem, využít světla v ateliéru, jak mluvit s modelem a co ještě dokáže postprodukce? Zkuste to s námi, otevíráme tzv. učňák a skáčeme do toho s nejskloňovanější fotografickou disciplínou, portrétem. Naučíme Vás řemeslo. A připravíme na zkoušku z profesní kvalifikace Portrétní fotograf/fotografka

14. 10. 2024–02. 12. 2024
16:30–20:30
Liberec
Zbývá 8 míst
Objednat kurzCo Vám kurz přinese?

Posílení sebejistoty ve své fotografické práci a odbornosti v oboru portrétní fotografie, ta vám otevře dveře ke kreativitě. Buďte si jistí v tom, co děláte, naučte se řemeslo. To stojí za dobře zvládnutým portrétem. Potkáváme studenty, co umí udělat pěknou fotku, vystihnout okamžik, povede se to jednou, podruhé a potřetí už to drhne. My to bereme od začátku, krok po kroku, žádný laciný efekty, a s trochou nadsázky slibujeme krev, slzy a pot. „Ti, co přijdou, nezískají jen přípravu na zkoušku z profesní kvalifikace, ale i ohromnou rutinu a sebevědomí,“ říká Šimon Pikous.

Co se na kurzu naučíte?

Všechno, co jste měli možnost už mnohokrát vidět si zkusíte v praxi. Mnoho času budeme trávit spolu v ateliéru, řekneme vám, jak zvládnout technickou přípravu, jak zacházet s ateliérovým osvětlením i jak fotit s přirozeným světlem (jedno Slunce – jedno světlo). Příprava je rutina, ale komunikace s modelem? To je psychologie a umění komunikace. Dáme vám teorii, kterou uplatníme v praxi, podíváme se i do postprocesu (Adobe Photoshop) a na úskalí autorského práva, protože portrétní fotografie je umělecké dílo.

Jak to na učňáku chodí?

Délka kurzu je osm týdnů, během kterých je šest intenzivních výukových bloků (zpravidla od 16.30 do 20.30 hodin). Výukové bloky jsou jednou v týdnu,vždy ve stejný den (začíná-li kurz ve středu, budou i všechny další výukové bloky také ve středu). Součástí kurzu je i jedna on-line konzultace vašich fotografií a jedna on-line prezentace úpravy fotografií. V rámci kurzu pro vás připravíme i půldenní praktický workshop, kde si nabyté dovednosti a znalosti můžete pod vedením lektora hned vyzkoušet.

Rozvrh výuky

Pět přesvědčivých důvodů, proč se přihlásit do kurzu „Fotografický učňák – portrét“:

Co na kurz potřebujete?

Vlastní fotografický přístroj. Výhodou je stativ (můžeme zapůjčit), objektivy, případně systémový blesk.

Kolik to stojí?

7 430 Kč (s DPH 8 990 Kč) (v ceně kurzu jsou tištěná skripta s možností psaní poznámek)

Je to pro vás finančně náročné? Využijte možnosti splácet bez navýšení i několik měsíců. Poslední splátky můžete uhradit i po zahájení kurzu s tím, že před kurzem musíme mít zaplaceno minimálně 70 % ceny. Splátky jsou jen mezi námi, nečeká vás žádné papírování.

Kde se kurz koná?

V učebně a ateliéru Liberecké školy foto•grafické (Vojtěšská 459/19, Liberec)

Často kladené otázky

Jak se liší Fotografický učňák od kurzu Večerní fotoškola?
Večerní fotoškola vám dá základ fotografování a nahléd do různých oborů fotografie. Ti, co už ji mají za sebou tuší, že fotografie je řemeslo a až potom kreativita. Na fotografickém učňáku vás to řemeslo v oboru portrétní fotografie naučíme, a otevřeme cestu ke kreativitě.

Jak se liší Fotografický učňák od kurzu Tvůrčí fotografie –dálkové studium?
Dálkové studium se svým rozsahem i formou blíží studiu na vysoké škole. Na fotografickém učňáku věnujete svůj čas konkrétnímu oboru fotografie. Je portrétní fotografie to, v čem chcete získat jistotu a odbornost? Pojďte na učňák.Dolů