Domů Kurzy

Pracovník grafického studia (víkendy)


Prohlížíte si letáky, obálky knížek, sledujete očima sazbu textu, hodnotíte zvolený papír a formát? A říkáte si, to bych mohl dělat taky a lépe? Učíme i víkendy, vezměte si jen tři dny dovolené a rekvalifikujte se s námi na pracovníka grafického studia. Naučíme vás řemeslo, a pak přijde i slovo kreativní.

06.09.2024–19.10.2024 rozložená výuka
Liberec
Zbývají 2 místa
Objednat kurz
17. 01. 2025–15. 02. 2025
9:00–16:20
Liberec
16.5.2025–28.06.2025 rozložená výuka
Liberec


Co vám kurz přinese?

Představujeme vám jedinečnou příležitost stát se odborníkem v oblasti grafického designu a předtiskové přípravy. Hledáte novou cestu k profesní změně, chcete rozvíjet svou kreativitu nebo zjednodušit komunikaci s grafiky tím, že si budete schopni připravit tiskové materiály sami? Kurzem získáte cenné znalosti a dovednosti, které vám umožní samostatně připravit tyto materiály od návrhu až po finální produkci. A  navíc získáte osvědčení s celostátní platností, které potvrdí vaši novou kvalifikaci. Během 81 hodin intenzivní výuky rozvinete vaše grafické dovednosti vytvořením vlastního reklamního letáku od návrhu po tisk. Pokud máte chuť propojit svou kreativitu s digitálním uměním a otevřít si dveře do grafických studií, reklamních agentur či tiskáren, tento kurz je přesně pro vás.Co se na naučíte?

Tento kurz je navržen tak, aby vás připravil na reálné výzvy, s nimiž se setkávají grafici každý den. Naučíte se vše od předtiskové přípravy až po finální kontrolu tiskového souboru. Přitom si vyzkoušíte práci s Adobe grafickými programy, jako jsou Illustrator, Photoshop a InDesign. Získáte přehled o specifikách tisku a budete vědět, proč některé vizonářské návrhy můžete jenom ukazovat na monitoru, ale tisk by byl velmi problematický a drahý. Během kurzu vytvoříte vlastní reálné grafické projekty, které si vytištěné odnesete a které vám poslouží jako ukázka vaší práce pro budoucí zaměstnavatele.

Pět klíčových benefitů rekvalifikace Pracovník grafického studia:

Pro koho je kurz určen?

Věk je jen číslo a náš kurz otevřené každému nad 18 let s alespoň základní znalostí práce na počítači. Zapomeňte na strach z nových termínů, kurz je určen začátečníkům a mírně pokročilým. Vůbec nevadí, pokud jste ještě neviděli žádný grafický program, u nás se naučíte vše hravě a s pochopením.Jak to na kurzu chodí?

Výuka probíhá ve čtyřech intenzivních blocích v celkovém rozsahu 81 výukových hodin. Výuku jsme flexibilně přizpůsobili vašim možnostem, můžete si vybrat termín se standardní výukou nebo s rozloženou výukou. Standardní výuka má všechny čtyři výukové bloky včetně zkoušky za sebou. V rozložené výuce je po 1. a po 3. výukovém bloku volný víkend. Termíny jsou buď standardní, nebo rozložené, nelze si v rámci vybraného termínu zvolit variantu.

Po intenzivních výukových víkendech přijde zkouškou, kde vás čeká test a nakonec před tříčlennou komisí prokážete své znalosti a schopnosti obhajobou vaší práce. Předpokladem pro skládání závěrečné zkoušky je minimální 80% účast na kurzu.

Rozvrh hodin

Víkendy vám nevyhovují? Máme i variantu ve všední dny.

Kolik to stojí?

20 790 Kč (s DPH 20 790 Kč), sazba DPH = 0 %. V ceně kurzu jsou tištěná skripta k jednotlivým předmětům, která můžete obohatit o vlastní poznámky a zápisky.

Je to pro vás finančně náročné? Víme, že každý má rozdílnou finanční situaci, a proto nabízíme flexibilní splátkový kalendář bez jakéhokoliv navýšení. Začněte svou kariéru bez finančního stresu, stačí v objednávkovém formuláři napsat do poznámky, že chcete platit ve splátkách.

Pokud jste momentálně bez zaměstnání, je tu šance, že vám úřad práce kurzu uhradí v rámci podpory zvolené rekvalifikace. Nezapomeňte, že tyto věci chvíli trvají, tak neváhejte a zažádejte na úřadu práce včas.

A co zaměstnanci a OSVČ? Ano, i vy máte možnost získat příspěvek na kurz od úřadu práce díky projektu „Jsem v kurzu“. Příspěvek na kurz můžete získat ať už pracujete, podnikáte, studujete nebo jste na rodičovské dovolené. Pro získání dotace z projektu se stačí přihlásit na náš kurz v e-shopu MPSV.
[Odkaz na e-shop úřadu práce pro víkendovou variantu]
[Odkaz na e-shop úřadu práce pro víkendovou variantu s rozloženou výukou]

Pro studenty máme speciální nabídku – slevu 1 000 Kč při předložení ISIC karty. Stačí si objednat kurz za plnou cenu a do poznámky napsat „Student ISIC“. Sken vaší karty je vše, co potřebujeme k poskytnutí vaší slevy.

Máte to k nám daleko?

Chápeme, že logistika může být někdy komplikovaná. Proto jsme pro vás připravili speciální ubytovací nabídky, které vám umožní plně se soustředit na studium bez zbytečných starostí. Ubytujte se v pohodlí blízkého internátu za výhodnou cenu, nebo si užijte komfort hotelu v dojezdové vzdálenosti (Apart Hotel Jablonec, Jablonec nad Nisou) s exkluzivní slevou 25 %, kterou jsme pro vás vyjednali. Stačí nám napsat a my vám pomůžeme s ubytováním, které vám bude vyhovovat.

Něco jsme nenapsali dost srozumitelně?

Tak se nás zeptejte. Zavolejte nebo nám napište:
Telefon: 724 048 595
E-mail: info@lsfliberec.cz (odkaz)

Kde se kurz koná?

V učebně LŠF Liberec (Vojtěšská 459/19, Liberec V)

Chcete se o kurzu dozvědět víc? Koukněte na videoPřed kurzem jsem se trochu bála, jestli budu stíhat, ale obavy se nenaplnily. Kromě základních dovednosti v grafických programech jsem získala spoustu informací a rad z praxe ohledně tisku a přípravy grafiky k tisku. Už vím, že vygenerovat počítačovou grafiku do PDF opravdu nestačí. Velmi děkuji za předání informací nad rámec kurzu, zkušeností z praxe i know-how.
Kačka Čančíková
Kačka Čančíková
Pracovala jsem jako produkční v reklamní agentuře, kde jsem se okrajově seznámila s náplní práce grafiků a DTPkářů a chtěla jsem umět to, co oni. Tento kurz se mi zdál jako dobrý odrazový můstek. A bylo to skvělé rozhodnutí, kurz předčil mé očekávání. Nejvíc mě překvapilo, jak všestranný je InDesign. Kromě nových dovedností jsem díky této rekvalifikaci získala větší sebevědomí v oboru. Obojí se mi po ukončení rodičovské bude hodit. Děkuju za trpělivost a milý přístup. Těšila jsem se na každý den kurzu.
Lída Řehořová
Lída Řehořová
Jako úplný začátečník jsem měl před kurzem trochu obavu, zda budu výuku a úkony stíhat. Vše bylo díky lektorům bez problému. Překvapil mě bohatý obsah výuky (představení mnoha nástrojů a funkcí v programech, exkurze do tiskárny, …). Jinými slovy, skvělý poměr ceny a výkonu. :-) Prostě – bylo to skvělé, kurz se mi jak lidmi, tak zábavnou náplní zapsal do srdce a vždy na něj budu rád vzpomínat.
Honza Šmíd
Honza Šmíd
Ráda bych sdělila všem, kdo se bojí, tak že opravdu není čeho. Přístup je skvělý, naučíte se potřebné základy a následně už budete vědět, jak se ptát a kde hledat. Vše vám ukáží, vysvětlí, zopakují a znovu zopakují, když si nejste jistí. Jděte do toho!
Ivana Vaňková
Ivana Vaňková
Studovala jsem grafiku a kurzem jsem si chtěla doplnit vzdělání. Kurz naplnil a předčil mé očekávání. Ve Photoshopu jsem objevila masky, v Ilustratoru se konečně orientuji a překvapilo mě, co všechno umí InDesign. Práce, které nyní tvořím, mají hlavu a patu, není to jen slátanina ve Photoshopu. Ještě jednou chci poděkovat všem lektorům za trpělivost a za rozšíření obzorů. Bylo fantastické sledovat spolužáky, jak jsou z toho nadšení a zároveň vyřízení (stejně jako já). Je fascinující, že tolik učiva a práce jste schopni vměstnat do tak krátkého časového úseku. Trochu jsem se bála závěrečných zkoušek, ale i tady byly obavy zbytečné.
Míša Ottenfeldová
Míša Ottenfeldová
Před kurzem jsem se bála, že bude hodně teoretický. Opak je pravdou, kurz je zaměřen hlavně prakticky. Nadchla mě část věnovaná InDesignu a také exkurze. Člověk si pak uvědomí, že to co vytvořil v počítači není ještě hotové a musí to projít dalšími procesy. Jsem moc ráda, že jsem si zvolila právě tento kurz, a že jsem měla možnost poznat milé lidé, kteří jsou zároveň skuteční profesionálové. Váš lidský přístup, který nás často ujišťoval, že v podstatě každý může pracovat v grafických programech, činil z víkendového kurzu příjemné místo pro výuku i pobavení. Ještě jednou děkuji!
Nina Nenova
Nina Nenova
Absolvovala jsem tento kurz a teď pracuji v tiskárně jako grafik. Jsem nesmírně šťastná, protože si mě vybrali na základě absolvované rekvalifikace. Už mi rukou prošly všelijaké vizitky, letáky brožury a knihy, vše od vazeb V1 až po V8. Masky ve Photoshopu už mi také nedělají starost, předtím jsem nechápala k čemu vrstvy jsou, ale díky bohu za ně! Tímto mnohorát děkuji, že děláte tuto skvělou práci a doufám, že se Vám bude stále dařit a budete mít mnoho zájemců.
Pavlína Kučerová,
Pavlína Kučerová
Zkoušel jsem se učit přes internet a prostě to nešlo. Tady mě to krásně vysvětlili a ani to nebolelo. Teď už mi fungují i internetové tutoriály.
Michal Vašátko
Michal Vašátko
Doufala jsem v trpělivý přístup lektorů a příval nových informací. Všechno se nad očekávání splnilo. Na celém kurzu bylo nejlepší zjistit, že to funguje a programy mě poslouchají. Bála jsem se, že nebudu stíhat, ale obavy se nevyplnili. Kurz mi ukázal, že tohle je práce, která mě opravdu baví. Konečně mám impulz jít dělat něco, co má pro mě smysl.
Helča Vondrová
Helča Vondrová
06.09.2024–19.10.2024 rozložená výuka
Liberec
Zbývají 2 místa
Objednat kurz
17. 01. 2025–15. 02. 2025
9:00–16:20
Liberec
16.5.2025–28.06.2025 rozložená výuka
Liberec

Víkendy vám nevyhovují? Máme i variantu ve všední dny.Dolů