Domů Kurzy

Co se děje v temné komoře


Jak vyvolat kinofilm, jak zvětšit fotografii? Zavřete se s námi do tmy. Provedeme vás negativním i pozitivním procesem vyvolání černobílé fotografie, od založení filmu do foťáku po sušení fotky na šňůře.

Co vám workshop přinese?

Zkušenost s analogovým fotoaparátem, zacházení s kinofilmem a fotografickým papírem ve fotokomoře, know-how i odpovědi na případné otázky. Tištěná skripta s postupy, poměry a recepty na míchání chemikálií. Zjistíte, co všechno je potřeba koupit a jak si vybavit fotokomoru, abyste mohli vyvolávat třeba doma v koupelně.


Co se naučíte?

Co s sebou

Za kolik

1 950 Kč (s DPH 2 360 Kč), v ceně je potřebný materiál (film, chemikálie, fotopapíry apod.) i drobné občerstvení. Každý účastník si odnese skripta, vyvolaný film a minimálně jednu vlastní fotografii.

Kde

V učebně LŠF Liberec (Vojtěšská 459/19, Liberec)

Tip

Darujte workshop. Nejste cílová skupina? Udělejte radost někomu jinému. Při objednávce zaškrtněte políčko „Chci dárkový poukaz“, odškrtněte „Kurz chci pro sebe“ a vyplňte jméno účastníka (obdarovaného).
Očekával jsem od kurzu nový pohled na práci fotografa a získání nových zkušeností. A jsem nadmíru spokojen. Nejvíc mě nadchly praktické ukázky celého analogového procesu vytvoření fotky. Od nafocení na film po zvětšení fotografie. Děkuji.
Josef Bača
Josef Bača
Chtěla jsem se vrátit (aspoň částečně) k analogové fotografii. Napětí než se vyvolá a ustálí film, jestli nějaké snímky vyšly nebo ne... Navíc je úžasné pozorovat vznik fotky jinak než ve „fotošopu“. Sice jsem věděla co mě asi čeká, ale i tak jsem byla nadšená. Pro mě je jednoznačný přínos kurzu rozhodnutí, že jakmile budu moct, koupím starší analogový foťák a jdu do toho. Víc je raději chválit nebudu, ještě by zpychli a já je mám ráda takové, jací jsou. :)
Gábina Štanclová
Gábina Štanclová
Přihlásil jsem se, abych se dozvěděl něco o analogové fotografii a snad tomu i přišel „na chuť“. Okouzlilo mě míchání chemikálií a proces vyvolání negativu. Jdu do toho a budu vyvolávat a skenovat filmy. Dělat zvětšeniny ne. Do toho nejdu :-) Díky.
Jirka Benedikt,
Jirka Benedikt


Dolů