Domů Knihy, videa, …

Kniha Praktický rádce produktového fotografa


Kniha, na kterou jste dlouho čekali.
S návody a tipy zvládnete rychle to, na co autoři museli přijít dlouhou praxí.
Rozjeďte svoji firmu s know-how profesionálního fotografa.


E-kniha (soubor pdf) 479 Kč Koupit Tištěná kniha včetně poštovného 899 Kč Koupit Kniha včetně poštovného + e-kniha (soubor pdf) 1099 Kč Koupit
V knize o 107 stranách (rozměr 230 × 230 mm) najdete více než 240 odborných fotografií a nákresů, 9 návodů na praktická cvičení k zažití probraných kapitol. V jediné publikaci naleznete materiál v ceně zlata. Co by za něj dali ti, co začínali. Nezapomeňte, že prodává jenom dobrá fotografie.

Tištěná verze je v praktické kroužkové vazbě, která je nejvhodnější pro opakované využití knihy při fotografické práci. Kniha má zesílenou titulní a zadní stranu.
Knihu Vám odešleme do týdne po zaplacení.

Prvních 30 objednavek může využít 40% slevu za sdílení odkazu na sociálních sítích (výběr necháme na vás) a zaslání recenze ke zveřejnění na webu (včetně uvedení jména). Při objednávce napište do poznámky slovo RECENZE. Slevu vám vrátíme po uveřejnění odkazu. Na recenzi se těšíme do měsíce po nákupu.Vybrané kapitoly
Ukázky:Recenze od fotografa Tomáše Moudrého

Tuhle knihu jsem si mohl v minulém týdnu přečíst jako jeden z prvních a tady jsou moje dojmy.

Šimon Pikous napsal příručku pro produktové fotografy. Vznikla na základě skript, poznámek a přednášek pro studenty Liberecké školy fotografie. Způsob vzniku a samotný název Praktický rádce produktového fotografa odpovídá zcela obsahu. Autor skládá obsah krok po kroku, podobně jako se skládá snímek v užité fotografii. Definuje tento žánr a následně upozorňuje na celou řadu přípravných kroků. Kompozice, vybavení, ateliér, doplňky a světla.

U světel se zdrží déle, bez světla by fotografie nebyla. Praktický rádce ale postupuje dále, přece jen se nejmenuje Světlo v užité fotografii. Po první přípravné části přichází hlavní. Tady autor postupuje od možná jednodušších žánrů vyžadujících především disciplínu a dodržování pravidel (dokumentační fotografie) přes ploché předměty (obrazy, listy), reliéfy a sochy k plastickým předmětům nelesklým a dále lesklým. Kovu, šperku a sklu.

Kromě provedení základními oblastmi nabízí rádce jednak velmi oblíbené a vyhledávané diagramy svícení a také pro mě osobně velmi inspirativní Cvičení. Těch je devět a slouží k zažití probraných kapitol. Dvě stě čtyřicet, tolik fotografií a nákresů v Průvodci naleznete. Díky nim je celá publikace přehledná a rady a návody se i díky fotografiím stávají opravdovou pomocí. Backstage fotografie, vysvětlení co, proč a jak je vynikající.

Sám za sebe bych ocenil možná podrobněji popsané diagramy. Na druhou stranu, jak autor zmiňuje „… musíte pracovat kus od kusu…“. Jedno nastavení Vám stačit nebude a trpělivost je v užité fotografii velkou výhodou.

Perličky na závěr jsou společně s obrazovou přílohou vhodnou inspirací pro čtenáře. Obrazová příloha s komentářem mohla být rozhodně větší, ale chápu, že kniha není nafukovací. To, co jsem ocenil absolutně nejvíc a prolíná se to celou knihou je praktičnost rad a jednoduchost s jakou autor vše předkládá. Je zde jednoznačně vidět, že všechno, o čem píše, Šimon Pikous zažil a ví proč to říká. Zdůrazňuje princip jednoduchosti v tvorbě i přístupu společně s pochopením fotografovaného a požadavků zadavatele. To společně s pečlivostí při fotografování a nikoliv spoléhání se na Photoshop a jiné pomocníky tvoří základy dobré fotografie.

Když jsem dočetl, hned jsem si chtěl někde sehnat pár skleněných reliéfů a vyzkoušet si právě načtené. Vřele doporučuju. Pokud bych měl institut hvězdiček, uděloval bych v tuhle chvíli 9/10. Za mě je to prostě fakt dobrý!
Doporučené kurzy:

Fotíme produkt pro reklamní účely Základy práce se zrcadlovkou Produktový fotograf – rekvalifikační kurz


Jinak to nejde. Při zobrazování našich stránek používáme cookie. Další informace
Dolů