Domů Knihy, videa, …

Kniha Praktický rádce produktového fotografa


Kniha, na kterou jste dlouho čekali.
S návody a tipy zvládnete rychle to, na co autoři museli přijít dlouhou praxí.
Rozjeďte svoji firmu s know-how profesionálního fotografa.


E-kniha (soubor pdf)   409 Kč (s DPH 450 Kč) Koupit Tištěná kniha včetně poštovného   627 Kč (s DPH 690 Kč) Koupit Kniha včetně poštovného + e-kniha (soubor pdf)   991 Kč (s DPH 1090 Kč) Koupit
Zvyšte prodej svého zboží dobrou fotografií. Jak na to se dozvíte v knize o 121 stranách (rozměr 230 × 230 mm), kde najdete více než 270 odborných fotografií a nákresů a 11 návodů na praktická cvičení k zažití probraných kapitol. V jediné publikaci naleznete materiál v ceně zlata.

Tištěná verze je v praktické kroužkové vazbě, která je nejvhodnější pro opakované využití knihy při fotografické práci, má zesílenou titulní a zadní stranu.
Knihu Vám odešleme do deseti dnů po zaplacení.Vybrané kapitoly
Ukázky:Recenze od fotografa Tomáše Moudrého

Tuhle knihu jsem si mohl v minulém týdnu přečíst jako jeden z prvních a tady jsou moje dojmy.

Šimon Pikous napsal příručku pro produktové fotografy. Vznikla na základě skript, poznámek a přednášek pro studenty Liberecké školy fotografie. Způsob vzniku a samotný název Praktický rádce produktového fotografa odpovídá zcela obsahu. Autor skládá obsah krok po kroku, podobně jako se skládá snímek v užité fotografii. Definuje tento žánr a následně upozorňuje na celou řadu přípravných kroků. Kompozice, vybavení, ateliér, doplňky a světla.

U světel se zdrží déle, bez světla by fotografie nebyla. Praktický rádce ale postupuje dále, přece jen se nejmenuje Světlo v užité fotografii. Po první přípravné části přichází hlavní. Tady autor postupuje od možná jednodušších žánrů vyžadujících především disciplínu a dodržování pravidel (dokumentační fotografie) přes ploché předměty (obrazy, listy), reliéfy a sochy k plastickým předmětům nelesklým a dále lesklým. Kovu, šperku a sklu.

Kromě provedení základními oblastmi nabízí rádce jednak velmi oblíbené a vyhledávané diagramy svícení a také pro mě osobně velmi inspirativní Cvičení. Těch je devět a slouží k zažití probraných kapitol. Dvě stě čtyřicet, tolik fotografií a nákresů v Průvodci naleznete. Díky nim je celá publikace přehledná a rady a návody se i díky fotografiím stávají opravdovou pomocí. Backstage fotografie, vysvětlení co, proč a jak je vynikající.

Sám za sebe bych ocenil možná podrobněji popsané diagramy. Na druhou stranu, jak autor zmiňuje „… musíte pracovat kus od kusu…“. Jedno nastavení Vám stačit nebude a trpělivost je v užité fotografii velkou výhodou.

Perličky na závěr jsou společně s obrazovou přílohou vhodnou inspirací pro čtenáře. Obrazová příloha s komentářem mohla být rozhodně větší, ale chápu, že kniha není nafukovací. To, co jsem ocenil absolutně nejvíc a prolíná se to celou knihou je praktičnost rad a jednoduchost s jakou autor vše předkládá. Je zde jednoznačně vidět, že všechno, o čem píše, Šimon Pikous zažil a ví proč to říká. Zdůrazňuje princip jednoduchosti v tvorbě i přístupu společně s pochopením fotografovaného a požadavků zadavatele. To společně s pečlivostí při fotografování a nikoliv spoléhání se na Photoshop a jiné pomocníky tvoří základy dobré fotografie.

Když jsem dočetl, hned jsem si chtěl někde sehnat pár skleněných reliéfů a vyzkoušet si právě načtené. Vřele doporučuju. Pokud bych měl institut hvězdiček, uděloval bych v tuhle chvíli 9/10. Za mě je to prostě fakt dobrý!
Doporučené kurzy:

Videokurz Vybavení ateliéru za 200 Kč Fotíme produkt pro reklamní účely Základy práce se zrcadlovkou Produktový fotograf – rekvalifikační kurz


Reference:

Tato kniha je jednoduše skvělá. Doporučila bych ji všem, koho baví focení. Nejen těm, kdo s fotografií začínají, ale i profíkům. Je totiž plná praktických tipů a hlavně vychytávek, díky kterým se naučíte postavit si vlastní ateliér z toho, co máte zrovna po ruce, samozřejmě také správné svícení a spoustu dalších užitečných rad.
Zuzka Fajmonová ,
Zuzka Fajmonová
Jsem amatérská fotografka, ale občas chci vyfotit nějaké pěkné zátiší, vázu s květinami, linoryt, … a sdílet fotku s ostatními. Mnohokrát jsem potřebovala vyfotit nějaký výrobek a rozčilovala se, že všude jsou odrazy oken, … a popravdě řečeno, úprava v Zoneru je časově náročná a dobré světlo tam nelze vykouzlit. A nyní si mohu přečíst, jak na to. Nejvíce oceňuji podrobné návody krok za krokem i s odůvodněním a názorným příkladem.
Tato publikace je opravdu luxusně krásná. Texty, popisky, rady jsou srozumitelné, stručné a mnohdy nečekaně adresné. Já si mohu zarámovat větu: V užité fotografii je důležité řemeslo, za kreativitu se neschováte! Prostě praktická, stručná a přesná, typograficky čistá, přehledná, zajímavá a především krásná moderní učebnice pro fotografy.
Eva Matylda Jiřičková
Eva Matylda Jiřičková
Neocenitelný pomocník nejen pro domácí ateliér! Už ji mám doma a nedám ji z ruky! Děkuji Šimonovi, že se podělil o své dlouholeté zkušenosti a ušetřil mi spoustu času!
Petr Bureš
Petr Bureš
E-kniha (soubor pdf)   409 Kč (s DPH 450 Kč) Koupit Tištěná kniha včetně poštovného   627 Kč (s DPH 690 Kč) Koupit Kniha včetně poštovného + e-kniha (soubor pdf)   991 Kč (s DPH 1090 Kč) Koupit
Jinak to nejde. Při zobrazování našich stránek používáme cookie. Další informace
Dolů