Domů

Kdo jsme a co u nás najdete

Kdo jsme

Šimon Pikous

fotograf, bohém s hlavou plnou nápadů a uměleckých projektů, takový „balónek v oblacích“, prostě umělec

Fotografem jsem se nejdřív vyučil a  v roce 2017 úspěšně ukončil magisterské studium na ITF FPF Slezské univerzity v Opavě. Od roku 1989 se živím jako profesionální fotograf. Vyzkoušel jsem si i práci knihkupce a terapeuta duševně nemocných. Mezi moje nejvýznamnější profesní úspěchy patří 1. místo v soutěži Czech Press Photo 2016 v kategorii Portret single. Soukromým úspěchem jsou moji dva synové. Jsem ženatý a bydlím v Liberci.

Šimon Pikous
Šimon Pikous

Eva Rozkovcová
Eva Rozkovcová

Eva Rozkovcová

DTPačka, holka pro všechno s nohama na zemi, ta, která „drží balónek, když letí moc vysoko“

Od roku 1997 jsem pracovala v malé reklamní agentuře a naučila se zacházet s Illustratorem, Photoshopem a hlavně s InDesignem. Před tím jsem si vyzkoušela práci vedoucí pošty a dovolenou zvanou mateřská. Pak přišla krize 2008 a s ní propuštění z práce. A blížící se padesátka na krku. Tak mě napadlo začít své zkušenosti předávat dalším. Zažádala jsem si o akreditaci MŠMT a získala ji. V té době jsem se potkala se Šimonem. Jsem vdaná a mám syna a dceru.

A jak začala naše spolupráce?

Dali jsme si kafe a zjistili, že se docela dobře doplňujeme. Rozhodli jsme se své bohaté zkušenosti předat dál. Nejdřív jsme spolupracovali jako dva živnostníci a od roku 2015 i jako spolumajitelé LŠF. Zajímá vás, co ta písmenka znamenají? Protože jsme patrioti, tak jsme prostě vymysleli a zkrátili název Liberecká škola fotografie na LŠF.

Poměrně záhy jsme zjistili, že kolem nás je spousta dalších skvělých odborníků. Navázali jsme s nimi spolupráci a náš lektorský tým se rozrůstá.

Naším cílem je naučit vás hlavně řemeslu (i královské paláce musí mít pevné základy), ale i fotografickému vnímání. Máme fotografické kurzy pro začátečníky, pokročilé fotoamatéry i budoucí profesionály. Na kurzech grafických programů vás naučíme upravovat fotografie i vytvářet reklamní materiály.

Naši první akreditaci ministerstva školství z roku 2014 jsme už několikrát obnovili a přidali další. V rámci projektu Ministerstva pro místní rozvoj ČR jsme v roce 2015 získali ocenění Kvality služeb I. stupně. Po skončení platnosti jsme zažádali rovnou o nejvyšší, II. stupeň a od roku 2019 je náš.

Ale bez vás, našich zákazníků, by všechna ocenění a akreditace byly úplně zbytečné. Děkujeme.Proč si vybrat kurz u nás?


Protože chceme, abyste byli spokojeni a vraceli se k nám. Najdete u nás příjemnou „rodinnou“ atmosféru podpořenou kávou a několika druhy čaje. Kromě nových vědomosti získáte i další benefity.

Podívejte se, kdo vás bude učit

Chcete vědět něco o organizaci kurzů?

V základních organizačních informacích se například dozvíte jaký je postup při objednání kurzu, jak jsou kurzy organizované a mnoho dalšího.

Obchodní podmínky

Chcete vědět, jak zpracováváme osobní údaje, nebo třeba, jak zrušit kurz a jaké jsou storno poplatky? Tohle a ještě pár dalších užitečných informací najdete v Obchodních podmínkách.


Koukněte, odkud k nám přijíždíte. Za námi se jezdí i 310 km.


Jak jsme se fotiliProvozovatel webových stránek

Tyto webové stránky provozuje LŠF Liberec, s. r. o., Bosenská 552/9, 460 01 Liberec, IČ: 040 02 571Jinak to nejde. Při zobrazování našich stránek používáme cookie. Další informace
Dolů