Domů Kurzy

Kallitypie – kouzlo historie


Objevte kouzlo historické fotografické techniky s naším kurzem kallitypie. V dnešní digitální éře máte jedinečnou příležitost zpomalit a vyzkoušet si pravou esencí fotografie. Naučte se, jak vaše digitální snímky proměnit v umělecká díla pomocí techniky, která sahá až do 19. století.Co vám workshop přinese?

Představte si, že můžete propojit moderní digitální svět s kouzlem fotografické techniky z 19. století. S našim kurzem Kallitypie je to snadné. Zvládnete od A do Z celý proces převodu vašich digitálních fotografií na papírové tisky pomocí techniky, která přinesla fotografii do života našich praprababiček a prapradědů. Kurz vám poskytne kompletní znalosti a dovednosti tak, abyste mohli tento proces provádět pohodlně ve vlastních domácích podmínkách.

Co se na naučíte?

Naučte se historii a základy kallitypie, zpracujte vlastní negativy a přeměňte obyčejný papír na osobité umělecké dílo. To vše v přátelské atmosféře, kde je káva, čaj a nco malého k zakousnutí vždy po ruce. Nejenže si odnesete domů nově nabyté dovednosti a znalosti, ale také vlastnoručně vyrobené umělecké dílo, které bude sloužit jako trvalá připomínka vaší kreativity a může být i skvělým dárkem. Kurz je koncipován tak, aby byl přístupný každému, bez ohledu na předchozí zkušenosti s fotografováním.

Proč si vybrat náš workshop kalotypie?

Co vás na workshopu čeká?

Workshop začíná teoretickým úvodem, po kterém následuje praktická část, kde si pod vedením zkušeného lektora připravíte vše potřebné pro vytvoření vašich vlastních tisků. Díky přátelské a podpůrné atmosféře se budete cítit pohodově, ať už jste začátečník nebo pokročilý. Na konci kurzu obdržíte tištěná skriptá, které vám pomohou při další práci s touto technikou. Připojte se k nám na kurz Kallitypie a prozkoumejte fascinující svět fotografie, kde se tradice snoubí s inovací.

Co na workshop potřebujete?

Stačí vám jen pracovní oděv a 5 svých digitálních záběrů, a my se postaráme o zbytek. Nezapomeňte své záběry poslat minimálně 3 dny předem na adresu fotka@lsfliberec.cz (odkaz) s předmětem „kallitypie“. Nejlépe se hodí portréty, krajiny a zátiší. Záběry musí být ideálně naexponovány s bohatou kresbou (například v mracích). Nevhodné jsou celotmavé fotografie, případně fotografie s vysokým kontrastem. Vybereme ty nejlepší abyste si na konci kurzu mohli odnést 2–3 tisky.

Kolik to stojí?

2 471 Kč (s DPH 2 990 Kč) včetně materiálu a negativů, které si také odnesete. V ceně kurzu jsou tištěná skripta s možností psaní poznámek.

Kde se kurz koná?

V ateliéru LŠF Liberec (Vojtěšská 459/19, Liberec)


Dolů