Domů Knihy, videa, …

Rádce produktového fotografa – kniha

Jak fotit sklo, šperky nebo kremrole? Jak na produktovou, reklamní a image fotografii? Čtěte praktického rádce produktového fotografa a zvládněte to technicky. Naučíme vás řemeslo.

E-kniha (soubor pdf)   410 Kč Koupit Kniha včetně poštovného   627 Kč Koupit Kniha včetně poštovného + e-kniha (soubor pdf)   990 Kč KoupitCo získáte nákupem knihy?

Co na Vás v knize čeká?
Kdy k vám kniha dorazí?

Knihu Vám odešleme poštou do 3 pracovních dnů po připsání peněz na náš účet. Odkaz na elektronickou verzi dostanete do 24 hodin.

O čem se v knize dočtete?
Jak knihu vidí známý fotograf Tomáš Moudrý

Tuhle knihu jsem si mohl přečíst jako jeden z prvních a tady jsou moje dojmy.

Šimon Pikous napsal příručku pro produktové fotografy. Vznikla na základě skript, poznámek a přednášek pro studenty Liberecké školy fotografie. Způsob vzniku a samotný název Praktický rádce produktového fotografa odpovídá zcela obsahu. Autor skládá obsah krok po kroku, podobně jako se skládá snímek v užité fotografii. Definuje tento žánr a následně upozorňuje na celou řadu přípravných kroků. Kompozice, vybavení, ateliér, doplňky a světla.

U světel se zdrží déle, bez světla by fotografie nebyla. Praktický rádce ale postupuje dále, přece jen se nejmenuje Světlo v užité fotografii. Po první přípravné části přichází hlavní. Tady autor postupuje od možná jednodušších žánrů vyžadujících především disciplínu a dodržování pravidel (dokumentační fotografie) přes ploché předměty (obrazy, listy), reliéfy a sochy k plastickým předmětům nelesklým a dále lesklým. Kovu, šperku a sklu.

Kromě provedení základními oblastmi nabízí rádce jednak velmi oblíbené a vyhledávané diagramy svícení a také pro mě osobně velmi inspirativní Cvičení. Těch je devět a slouží k zažití probraných kapitol. Dvě stě čtyřicet, tolik fotografií a nákresů v Průvodci naleznete. Díky nim je celá publikace přehledná a rady a návody se i díky fotografiím stávají opravdovou pomocí. Backstage fotografie, vysvětlení co, proč a jak je vynikající.

Sám za sebe bych ocenil možná podrobněji popsané diagramy. Na druhou stranu, jak autor zmiňuje „… musíte pracovat kus od kusu…“. Jedno nastavení Vám stačit nebude a trpělivost je v užité fotografii velkou výhodou.

Perličky na závěr jsou společně s obrazovou přílohou vhodnou inspirací pro čtenáře. Obrazová příloha s komentářem mohla být rozhodně větší, ale chápu, že kniha není nafukovací. To, co jsem ocenil absolutně nejvíc a prolíná se to celou knihou je praktičnost rad a jednoduchost s jakou autor vše předkládá. Je zde jednoznačně vidět, že všechno, o čem píše, Šimon Pikous zažil a ví proč to říká. Zdůrazňuje princip jednoduchosti v tvorbě i přístupu společně s pochopením fotografovaného a požadavků zadavatele. To společně s pečlivostí při fotografování a nikoliv spoléhání se na Photoshop a jiné pomocníky tvoří základy dobré fotografie.

Když jsem dočetl, hned jsem si chtěl někde sehnat pár skleněných reliéfů a vyzkoušet si právě načtené. Vřele doporučuju. Pokud bych měl institut hvězdiček, uděloval bych v tuhle chvíli 9/10. Za mě je to prostě fakt dobrý!Reference

Jsem fotografický začátečník, který se chtěl posunout se dál a vaše kniha mě nastartovala, moc vám za ni děkuji. Nejvíc oceňuji jednoduché vysvětlení techniky focení produktů.
Václav Pechar
Václav Pechar
Chtěla jsem se naučit něco nového, vyvarovat se fotografických chyb a zdokonalit své fotografování. Všechna tato očekávání knížka splnila. Oceňuji podrobný pospis způsobů fotografování a zejména nákresy a schémata. Stále zkouším, ale už teď konečně chápů některé principy a postupy.
Vendula Peterková
Vendula Peterková
Knížku jsem si koupil, protože jsem se potřeboval naučit focení skla a lesklých předmětů a konečně jsem na tom mohl začít pořádně pracovat. V knížce mě překvapila přehlednost a názorné ukázky nastevení světel v ateliéru. Děkuji a s nadějí očekávám druhý díl. :)
Radomír Režný,
Radomír Režný
Tato kniha je jednoduše skvělá. Doporučila bych ji všem, koho baví focení. Nejen těm, kdo s fotografií začínají, ale i profíkům. Je totiž plná praktických tipů a hlavně vychytávek, díky kterým se naučíte postavit si vlastní ateliér z toho, co máte zrovna po ruce, samozřejmě také správné svícení a spoustu dalších užitečných rad.
Zuzka Fajmonová ,
Zuzka Fajmonová
Jsem amatérská fotografka, ale občas chci vyfotit něco pěkného a sdílet fotku s ostatními. Mnohokrát jsem se rozčilovala nad odrazy oken. A teď jsem si mohla přečíst, jak na to. Nejvíce oceňuji podrobné návody krok za krokem i s odůvodněním a názorným příkladem. Texty, popisky, rady jsou srozumitelné, stručné a mnohdy nečekaně adresné. Zarámovala jsem si: V užité fotografii je důležité řemeslo, za kreativitu se neschováte!
Prostě praktická, stručná a přesná, typograficky čistá, přehledná, zajímavá a především krásná moderní učebnice pro fotografy.
Eva Matylda Jiřičková
Eva Matylda Jiřičková
Neocenitelný pomocník nejen pro domácí ateliér! Už ji mám doma a nedám ji z ruky! Děkuji Šimonovi, že se podělil o své dlouholeté zkušenosti a ušetřil mi spoustu času!
Petr Bureš
Petr Bureš
E-kniha (soubor pdf)   410 Kč Koupit Kniha včetně poštovného   627 Kč Koupit Kniha včetně poštovného + e-kniha (soubor pdf)   990 Kč Koupit
Dolů