Domů Kurzy

Jizerskohorské bučiny – jarní workshop

Kam za panenskou přírodou? Vydejte se s námi do nitra Jizerskohorských bučin, zachyťte jaro, zelené buky i šedá skaliska. Na co a jak takovou krajinu fotit? Pořiďte si fotografie míst, na která se budete chtít vracet.



duben/květen 2026
9:00–16:30
Liberec

Co vám workshop přinese?

Díky workshopu získáte parádní fotografie Jizerskohorských bučin, které jsou součástí památky UNESCO. Budete mít větší radost z fotografování krajiny a jistotu při jejím zachycování. Naučíte se ovládat fotoaparát tak, aby on neovládal vás. Po absolvování workshopu se budete soustředit už jen na focení, atmosféru a kompozici záběru, aniž byste museli „řešit“ nastavení fotoaparátu. Získáte také zpětnou vazbu na vaše fotografie.

Co se na naučíte?

Během workshopu se dozvíte, jaké vybavení je vhodné pro fotografování krajiny, včetně fotoaparátů, objektivů, stativů, ND a polarizačních filtrů. Naučíte se efektivně využívat hloubku ostrosti a pochopíte, na čem závisí. Získáte také znalosti o základních pravidlech krajinářské kompozice.

Pět přesvědčivých důvodů, proč se přihlásit:

Jak to na workshopu chodí?

Tento jarní workshop je zaměřen na Jizerskohorské bučiny. Čeká vás výlet po připravené trase, kterou lektor dobře zná, má ji nachozenou a ukáže vám nová místa a možnosti fotografování. Výklad a teorie o nastavení fotoaparátu proběhnou během focení, vždy s ohledem na konkrétní místo, kde budete fotografovat. Workshop začíná v 9.00 hodin, sraz je na hlavním nádraží v Liberci. Končí opět na libereckém nádraží, přičemž předpokládaný příjezd vlaku je v 16.33 hodin. Fotografování se uskuteční v okolí Oldřichova v Hájích, kam se společně s lektorem dopravíte vlakem. Vaše výsledné fotografie následně zkonzultujete s lektorem buď hned v den workshopu po vycházce, případně po workshopu e-mailem nebo po domluvě na setkáním ve škole.

Co na workshop potřebujete?

Na workshop budete potřebovat vlastní fotografický přístroj, ať už zrcadlovku, bezrcadlovku, nebo kompaktní fotoaparát vyšší řady s možností ovládání expozice. Vezměte si také stativ a dálkovou spoušť. Doporučujeme vzít si i polarizační a ND filtry. Oblečení a obuv do přírody jsou samozřejmostí, případně mějte po ruce pláštěnku a ochranu techniky proti dešti. A také si nezapomeňte přibalit svačinu i s pitím a dobrou náladu.

Kolik to stojí?

703 Kč (s DPH 850 Kč), v ceně není jízdné vlakem.



Potřeboval jsem si ujasnit postupy při fotografování krajiny. Oceňuji především přesné informace a praktickou část kurzu. Po absolvování workshopu mám rozhodně větší jistotu v práci s foťákem.
Miroslav Horváth
Miroslav Horváth
Na workshopu jsem získal nové nápady, jak fotit přírodu, jak se dívat na motivy v přírodě a co v nich vidět. Bylo to super, lektoři mají skvělé rady, je vidět, že se o fotografování přírody zajímají a rozumí mu.
Jáchym Štancl
Jáchym Štancl
Byla jsem už na podzimním focení, tak jsem chtěla ještě nafotit bučiny na jaře. Byl to příjemně strávený den s foťákem v přírodě ve společnosti stejně zaměřených lidí. To bylo pro mě to nejlepší. Obávala jsem se jedině snad že nám bude pršet, ale ani to ne naštěstí nenaplnilo.
Martina Šenová
Martina Šenová

duben/květen 2026
9:00–16:30
Liberec
Dolů