Domů O nás

MgA. Ing. Roman Machek

Proces tvorby fotografie nekončí zmáčknutím spouště

Roman Machek se narodil 9. 6. 1959 v Havířově. Po střední průmyslové škole vystudoval libereckou VŠST, obor Automatizované systémy řízení. V letech 2008–2017 studoval na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Své původní profesi programátor analytik databázových systémů se věnoval 25 let. V roce 2009 opustil obor a dále pracoval např. jako fotograf v časopise Sedmička, v Severočeském muzeu v Liberci, v grafickém studiu nebo jako fotograf pro realitní kancelář. V současné době pracuje v Knihkupectví a antikvariátu Fryč.

Je vítězem fotografické soutěže Muzeum Photo 2014. Příležitostně se podílí na tvorbě výstav. Kurátorsky byl autorem retrospektivní výstavy k osmdesátinám krajináře, významného člena Studia výtvarné fotografie Jiřího Bartoše, v Severočeském muzeu. Také se podílel na jeho velké monografii. Kompletně fotograficky včetně grafického návrhu a sazby je autorem knihy o automobilových plaketách první poloviny 20. století „Klenoty z kapoty“.

Fotograficky se věnuje převážně strukturálním motivům, architektuře, industriálním objektům a zpracování fotografických dat.

V jakých kurzech se s lektorem můžete potkat

  • Dálkové studium tvůrčí fotografie
  • Fotografické kurzy
  • Adobe Photoshop
Dolů