Domů Kurzy

Tvůrčí fotografie – dálkové studium


Rádi fotíte a jste otevřeni novým podnětům? Možná vám chybí technická znalost, tvůrčí inspirace nebo zpětná vazba na vaši tvorbu? Naučte se řemeslo, získejte sebejistotu a uplatněte svůj osobitý přístup v praxi. Zkuste to s námi v kurzu tvůrčí fotografie.2024/25 – Podklady doručte do 16.9.2024
Liberec


Co vám kurz přinese?

Jak kurz probíhá?

Je tohle kurz pro vás?

Předměty v 1. ročníku:

Kolik to stojí?

Kde se kurz koná?

V učebně LŠF Liberec (Vojtěšská 459/19, Liberec)

Máte to k nám daleko?

Chtěli byste ještě něco navíc?

Něco jsme nenapsali dost srozumitelně?

Tak se nás zeptejte. Zavolejte nebo nám napište:
Telefon: 724 048 595 nebo 737 420 839
E-mail: info@lsfliberec.cz (odkaz)Co o Dálkové říkají studenti a lektoři?
Rozhovor s garantem kurzu Šimonem PikousemOčekávala jsem nové výzvy a zlepšení techniky. Úplně přesně jsem nevěděla, do čeho jdu, ale rozhodně jsem došla někam úplně jinam. ;-) Uvažuju o úplně jiných možnostech než před rokem. Pro mě byla nejpřínosnější skvělá komunita a moc mě baví být její součastí. Otevřela jsem se úplně novým tématům/žánrům, i takovým, kterým se fakt zabývat nebudu (třeba krajina), zaujala mě historie fotografie i sledování současného dění a hlavně jsem poznala práci v souborech.
Hana Valentová,
Hana Valentová
Chtěla jsem získat nový pohled na fotografii a trochu kreativně nakopnout. Jednoznačným přínosem kurzu byl kolektiv a možnost konzultovat s lektory. Taky jsem fotila věci, které bych před kurzem rozhodně fotit nešla. :-D Naučilo mě to hledat svůj pohled a zajímavosti i na věcech, které běžně nezaujmou. Děkujuuuu, těším se zase na sektávání v dalším ročníku
Petra Šebestová,
Petra Šebestová
Nejpřínosnější byly konzultace a kompaktnost celé třídy bez rozdílu zaměření jednotlivých studentů. Zažila jsem tu přátelskou, tvůrčí atmosféru, kde mnoho z nás přes fotografii sdílelo své vnitřní pocity. Ooceňuju citlivý, přitom zdravě kritický přístup vyučujících ke studentům a dodávání kuráže na cestě hledání. Vnímám svůj obrovský posun v náhledu na fotografii, na celý tvůrčí proces. Studium mi ukázalo, kde jsou mé limity a kde se můžu ještě posouvat. Díky.
Zuzana Zajacová
Zuzana Zajacová
Hledal jsem školu, která by mně ukázala kudy dál a pomohla mi rozvinout tvůrčí schopnosti. První ročník překonal mé očekávání. V minulosti jsem navštívil několik pražských foto kurzů a jsem za ně rád. Nicméně tento kurz mi dal mnohem více. Dřív jsem fotil intuitivně. Něco se povedlo, něco ne. Už v prváku jsem se naučil vnímat fotografii v širokém kontextu. Díky skladbě předmětů, výborným pedagogům, konzultacím a skvělé partě studentů mi škola ukázala směr, kterým se chci vydat. Dnes si fotografii užívám. Když jdu fotit, tak to není pokus-omyl, ale jasný záměr.
Ten, kdo to s focením myslí vážně, rozhodně neudělá chybu, pokud se rozhodne pro studium fotografie na LŠF. Dělají to tam dobře.
Julius Jankovic
Julius Jankovic
Na kurz jsem se přihlásil, protože jsem se chtěl posunout dál, zejména v oblasti volné tvorby. A to se podařilo. Teď fotím výrazně méně, ale cíleně.
Jan Michalička
Jan Michalička
Už jsem nechtěl jít cestou pokus–omyl, ale protože jsem měl zkušenosti z jiných kurzů, nedělal jsem si velké naděje. Kurz mnohonásobně převýšil moje očekávání. Přestože je tématicky dost široký, oceňuji detailní probírání a individuální přístup. Nahlížím teď na fotografování úplně jinak a navíc jsem zde potkal zajímavé a inspirativní lidi.
Marek Pěkný
Marek Pěkný
2024/25 – Podklady doručte do 16.9.2024
Liberec
Dolů