Domů Kurzy

VanDyke, neboli sepiový tisk


Objevte čarovný svět sepiového tisku a proměňte své digitální záběry v umělecká díla plná nostalgie. Připojte se k našemu víkendovému workshopu Van Dyke a naučte se oživit historii ve svých fotografiích.Co vám workshop přinese?

Představte si, že držíte ve svých rukou vlastní fotografii, která dýchá historií a elegancí starých časů. A že jste to právě vy, kdo tuto fotografii vytvořil pomocí tradičního uměleckého procesu. Co získáte účastí na workshopu? Naším cílem je poskytnout vám nejen teoretické znalosti, ale především praktické dovednosti, které vás promění v samostatného umělce v oblasti ušlechtilého tisku. Během intenzivního jednodenního kurzu se naučíte vše potřebné k tomu, abyste mohli své digitální záběry proměnit v originální umělecká díla.

Co se na naučíte?

Naučíte se nejen historii, ale zejména základy techniky Van Dyke. Zpracujete vlastní negativy a zažijete kouzlo přeměny obyčejného papíru na umělecké dílo. Přitom si budete moci vychutnat příjemnou atmosféru, kde káva a čaj jsou vždy po ruce.

Pět klíčových benefitů workshopu Van Dyke:

Jak to na workshopu chodí?

Nechte svůj pracovní týden za sebou a odhalte kouzlo sepiového tisku. Přijďte v sobotu ráno v pracovním oděvu, připraveni na den plný učení a tvoření. Po krátkém úvodu do techniky a bezpečné práci s chemiemi se pustíte do přípravy papírů a exponování vašich negativů. Po obědové pauze budete pokračovat ve vyvolávání a dokončování vašich tisků. A na konci dne, s osvědčením o absolvování a tištěnými skripty v ruce, budete připraveni přinést techniku, která byla populární už ve viktoriánské éře, do vašeho každodenního života.

Co na workshop potřebujete?

Stačí vám jen pracovní oděv a 5 svých digitálních záběrů, a my se postaráme o zbytek. Nezapomeňte své záběry poslat minimálně 3 dny předem na adresu fotka@lsfliberec.cz (odkaz) s předmětem „Van Dyke“. Nejlépe se hodí portréty, krajiny a zátiší. Záběry musí být ideálně naexponovány s bohatou kresbou (například v mracích). Nevhodné jsou celotmavé fotografie, případně fotografie s vysokým kontrastem. Vybereme ty nejlepší abyste si na konci kurzu mohli odnést 2–3 tisky.

Staňte se mistrem sepiového tisku a objevte nový rozměr vaší fotografické vášně. Přihlaste se ještě dnes!


Kolik to stojí?

2 471 Kč (s DPH 2 990 Kč) včetně materiálu a negativů, které si také odnesete. V ceně kurzu jsou tištěná skripta s možností psaní poznámek.

Kde se kurz koná?

V ateliéru LŠF Liberec (Vojtěšská 459/19, Liberec)


Dolů